Historia

Klub Jeździecki PICADOR został założony w 1992 roku przez Małgorzatę Brodziak a jego pierwszą siedzibą były Kobierzyce. Klub kilkakrotnie zmieniał swoją siedzibę (PTWK Partynice, ACC Rainbow Morzęcin, Doltel Wojnarowice) by w końcu, w 2000 roku, osiąść na stałe w Dziuplinie.

Nazwa klubu pochodzi od imienia sławnego konia Picadora, na którym major Adam Królikiewicz zdobył pierwszy polski medal olimpijski w konkurencji skoków przez przeszkody (Paryż 1924). Dzięki tej parze nasze barwy narodowe stały się znane na najważniejszych hipodromach europejskich i świata, gdzie przez cztery lata startów major Królikiewicz na Picadorze zajmowali czołowe miejsca w konkursach indywidualnych i drużynowych (Pucharu Narodów - Nowy Jork 1926).

KJ PICADOR oferuje pensjonat dla koni oraz treningi przygotowujące konie i jeźdźców do startów w dyscyplinach: skoki i ujeżdżenie. Wszystko to pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Brodziak- trenera I klasy i czynnej zawodniczki. Treningi prowadzone są w małych grupach, dzięki czemu trener skupia się na każdym z uczestników realizując postawione cele.

Przyświeca nam motto:

"Jeździć konno może się nauczyć każdy,
ale jazda w harmonii z koniem jest sztuką."