Houszka Hanna


 Pierwszy raz na konia wsiadłam w Sopocie- było to w zeszłym wieku. 

No i zamiast na architekturze wylądowałam na zootechnice we Wrocławiu, bo tam wtedy był jedyny w Polsce Akademicki Klub Jeździecki, który miał własne konie. A był to klub nie byle jaki- z niego wywodzą sie tacy jeźdzcy i trenerzy jak: Anrzej Sałacki, Artur Bober, Jerzy Jarymkiewicz, Kazimierz Lewandowski  no i nasza Szefowa - Małgorzata Brodziak.

W życiu udało mi się usiąść parę razy na różnych wspaniałych  koniach -  Artemorze i Chandzarze Jasia Kowalczyka, Skoku Zbyszka Ciesielskiego czy Porfirze Antka Pacyńskiego. Ale to było bardzo dawno. 

Sama nigdy nie startowałam, konie były i  są moim sposobem na życie. 

Trochę to się zmieniło, kiedy w Picadorze pojawił się Tuptuś,czyli  koń rasy AQH - JM Flower O'Rima. Po prostu zaraziłam się westem. Kupiłam siodło i,  najpierw dla przyjemności a z czasem już poważniej, zaczęłam trenować west. Mój pierwszy start to zawody "W samo południe" na Partynicach.

Po odejściu Tuptusia zaczęłam się rozglądać za koniem i w grudniu 2014 pojawiła się w naszej stajni Top C Golden Roona czyli Rózia Niestety nasze drogi rozeszły się, bo Rózia zdecydowanie preferowała poruszanie się w szybkim tempie, co zupełnie nie pasowało do konkurencji technicznych. Rózia zmieniła więc obywatelstwo, a w jej miejsce pojawił się jesienią 2015  młodziutki wałaszek Double Cowboy. W naszej stajni dostał bardziej pasujące do niego  imię Walker .

Trenujemy pilnie,  "rzuca na to okiem" Leszek Baca no rezultaty tego są.

W sezonie 2016: w MP Extreme Trail  Walker zdobył 2 medale: srebrny w "In Hand" prowadzony przez Marlenę Dymerską i brązowy w "Amateur" pode mną a w AMP brązowy medal w konkurencji Trail

W sezonie 2017 udało nam się wygrać kilka całkiem ważnych konkursów  oraz zdobyć MP w konkurencji horsemanship.


Koń jeźdźca

Walker (Double Cowboy)


Double Cowboy - swoim zachowaniem (po co  mam się męczyć, ja sobie pospaceruję i poszczypię sianko) zarobił na przydomek Walker. panerai replica watches

wałach rasy American Paint Horse ur. 18.05.2012

ojciec Dunnit Cowboy Star

matka Little Cowboy Melody.

 Spokojny, zrównoważony ale niezbyt ufny w stosunku do ludzi. Wielbiciel siana, jabłuszek i malinowych cukierków. Zobaczymy co z niego wyrośnie. Na razie bardzo się stara, pierwsze starty mamy w planie w sezonie 2015/16.

Jak do tej pory Walki stara się jak może- ma juz na swoim koncie  pare startów ,w których spisał sie bardzo dobrze. Medalista (srebro i braz) MP w EXtreme Trail 2016 i   braz w AMP 2016 w konkutencji trail. 

W 2017 też udało się:Mistrzostwo Polski w Horsmenship, wygrane konkursy w konkurencjach technicznych i w Polish Cowboy Race.