EDYNBURG - Malwina znowu na podium
18.03.2014 14:36:40

 

Przekopiowane z http://www.up.wroc.pl/aktualnosci/19630/zawody_jezdzieckie_w_edynburgu.html

Sekcja Jeździecka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu po raz kolejny wystartowała w Międzynarodowych Zawodach Jeździeckich Studentów Weterynarii w Edynburgu, zorganizowanych przez R(D)SVS Horse Society 15 lutego. W skład wrocławskiej reprezentacji, która była jedyną reprezentacją z Polski, weszły studentki Wydziału Medycyny Weterynaryjnej: Adrianna Żelech (II rok), Małgorzata Kieszniewska (II rok), Sandra Łopat (IV rok) oraz Malwina Słowikowska (I rok studiów doktoranckich).

– Zawody mają ciekawą i rzadko już spotykaną formułę losowanych koni, zapewnianych przez organizatorów. Każdy zawodnik startuje w konkursie ujeżdżenia oraz skoków przez przeszkody z oceną stylu jeźdźca – powiedziała Malwina Słowikowska. – Przed startem mamy jedynie dziesięć minut na zapoznanie się z nowym rumakiem i zbudowanie porozumienia ze zwierzęciem po to, by jak najlepiej zaprezentować się podczas przejazdu. Jest to trudne zarówno dla jeźdźców jak i dla koni – dodała.

 

edynburg_zawody_2014

fot. archiwum

Reprezentacja Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, po raz kolejny bardzo dobrze poradziła sobie z wylosowanymi końmi. Wysokie noty na czworoboku oraz przejazdy skokowe pozwoliły wywalczyć czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej z minimalną stratą do trzeciej drużyny z Norwegii. W klasyfikacji indywidualnej konkursu ujeżdżenia na 3 miejscu podium uplasowała się Malwina Słowikowska.

 


powrót