Wiosna w róznych kolorach
13.06.2012 23:10:07

Wiosna nastraja optymistycznie, zwłaszcza w promieniach słońca. Więc ,jak co roku, zabraliśmy się za porządki i malowanie przeszkód. Najpierw Jacek z panem  Krzysiem przygotowali grunt czyli olbrzymią stertę drągów. Dziewczyny potraktowały to jak wyzwanie i prześcigały się w pomysłachjak je ozdobić. Inwencji nie zabrakło. Przy realizacji projektów pomagali także panowie. No i w rezultacie na parkurze można oglądać : "Milkę", "Amerykę",  "Zebrę", "Straszne beki", "Pasiaczki" oraz parę konstrukcji bez nazwy.

Na początku nie wszystkie wierzchowce przyjęły te nowości ze zrozumieniem, zwłaszcza Djuna za nic nie chciała się zaprzyjaźnić z Milką.

 

Warto było ciężko pracować w zimie i teraz zacząc zbierać laury. Własnie zakończyła się seria zawodów  juniorskich: Puchar Polski Pony w ujeżdżeniu, Halowy Puchar Polski w skokach i Wrocławska Olimpiada Młodzieży. Nasze dziewczyny parę razy wskakiwały na pudła, dzwięczały medale a puchary płyskiwały w słońcu.  

A tak o dokonaniach Madzi napisano na stronie Dolnośląskiego Związku Jeździeckiego: 

 Kolejny duży sukces w HPP to 4 miejsce (po zaciętej rozgrywce) pary Magdalena Matuszewska (KJ Picador) i Rahib w Finale Grupy Dzieci II. To właśnie ta zawodniczka udowodniła, że jest bardzo wszechstronna zdobywając również, wraz z kucem Down De Loo, brązowy medal w Pucharze Polski Pony w ujeżdżeniu, który odbył się w dniach 1-3 czerwca w Zakrzowie.

W maju odbyły się także Akademickie MIstrzostwa Polski. Natalia Badura na Marco wywalczyła tam srebrny medal. Jest to bardzo duże osiągnięcia. Ale nie jedyne!! Ta para zdobyła Mistrzostwo Polski Młodych koni w kategorii czterolatków i vice-mistrzostwo w pięciolatkach. Teraz Marco ma juz 9 lat i wraz ze swoją właścicielką sięgają coraz wyżej. Nie jest to proste bo Natalia oprócz trenowania  pisze także prace doktorską na Uniwersytecie Przyrodniczym.

 Więcej  o dokonanich naszych zawodniczek przeczytać będzie można w "Osiągnięciach"


powrót