Vital Horse Jumping Cup skoczków
22.06.2017 23:27:06

 Jak zawsze przełom wiosny i lata to okres najgorętszy. Praktycznie każdy weekend to wyjazd na zawody. 

Skoczkowie dla rozgrzewki  zaliczyli starty w Machnicach iVital Horse Jumping Cuprozpoczęli rywalizację w Vital Horse Jumping Cup, radycyjnie organizowanym w Wielkiej Lipie.

W grupie Bursztynowej reprezentują nas tam dzielnie nasze  młode zawodniczki Ada na Lalce, Amelia na Brzozie, i Magda na Panamie oraz Kaja na Blustarze (filia Koński Dwór)

W grupie Diamentowej Asia Zawadka na Bossie(filia Koński Dwór) i Maja Sukiennik na Genaro,Andrzej na Achillesie .

Nieco starsi jezdzcy  to Daria na Tauregu , Ania na Star Mangalu, Ola na Darlingu,oraz Jacek na Gartonie  i szefowa- Pani Gosia na ELkanonie

W pierwszej turze z wydarzeń godnych uwagi: Ania i Star Mangal w końcu przejechali L-kę na zero, Kaja zdobyła sensacyjne 1.5 punktu za styl, Jacuś i Garton pierwszy raz wystartowali w N-ce a pani Gosia była druga w C.

W drugiej turze W grupie Bursztynowej ponownie Amelia, Ada i Magda zajmowały czołowe pozycje i  powiększyły swój dorobek punktowy w klasyfikacji VHJC. Tym razem zawody należały do Ady i Lalki - para ta dwa razy zwyciężyła i dodatkowo świetnie pokazała się w konkursie na styl!

W Grupie Diamentowej z kolei nie do pokonania okazała się Asia, która startowała po raz pierwszy na Komusiu i do kompletu dołożyła zwycięstwo w klasie P! Kroku starał się dotrzymać jej Andrzej broniący na Achillesie tytułu mistrzowskiego z zeszłego roku.

Z konkursów rozgrywanych poza VHJC trzeba wspomnieć coraz lepsze i wyższe starty Oli na Darusiu, który z zawodów na zawody nabiera pewności siebie i tym razem tylko pojedyncze zrzutki dzieliły tę parę od podium w konkursach klasy P.

Również pani Gosia zaliczyła udane starty  w najwyższych konkursach N i C, które przejechała na zero.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki - trzecia tura już 24-25 czerwca.


powrót